Eesti English Русский
Kolisime uuele kodulehele: www.sakuke.ee
Näeme seal!

Saku-Kiili mälumäng

Saku-Kiili mälumängu finaal toimub septembris
Koroonaviirusest tingitud eriolukord katkestas ka Kiili-Saku mälumängusarja. Oktoobris alanud hooaeg pidanuks lõppema 18. mai etapiga Saku Kultuurikeskuses.
Kahjuks jääb see samamoodi ära, kui märtsikuu ja aprillikuu etapid. Tervis on ikkagi teadmistest ning ajuspordist tähtsamad. Tõenäoliselt saab see hooaeg lõpu septembris.
Aga toimunud on viis etappi. Järjestus nende põhjal on järgmine:Üldise tabeli tulemus: 1.Paprika; 2.Üksnurme; 3.Abuulia.
Kokku on sellel hooajal mänginud kahe valla mälumängusarjas 16 võistkonda.
Kahjuks ei saa mööda kurbadest sõnumitest. Veebruari alguses lahkus aastaid Saku mängu juhtinud ning ka kahe valla sarja korraldanud kilvar Mart Vellama. Tema mälestusele oli pühendatud 17. veebruaril Sakus toimunud etapp. See oli ka viimane peetud etapp.
Kuidas edasi? On selge, et sarnaselt märtsi ja aprilliga ei saa mängu korraldada ka maikuus. Veebis Saku-Kiili sarja lõpetamine on tülikas. Seepärast otsustasid korraldajad, et finaaletapi saaks pidada septembris. Täpsemalt esmaspäeval, 21.septembril. Seega peetakse finaal vahetult enne hooaja 2020/2021 algust. Seda muidugi juhul, kui eriolukord on selleks ajaks kaotatud ja koroonatõbi on lõplikult taandunud.
Uuele hooajale, mis algab tõenäoliselt oktoobri lõpus, on oodatud lisaks 16-le võistkonnale ka uued kooslused. Neid võib moodustada sõpruskondadest, firmadest, koolidest või muudki moodi. Peaasi, et laua taga mängiks korraga neli inimest.  Seniks edu ning tervist!
Allar Viivik

 
2019 - 2020
juba 21. oktoobril kohtume mälumänguritega värskelt renoveeritud SG hoones, Teaduse 1.
Mäng toimub oktoobrist aprillini iga kuu kolmandal esmaspäeval kell 19 vaheldumisi Saku Teaduse 1 II kr saalis ja Kiili Gümnaasiumi sööklas. Mäng koosneb seitsmest voorust. Igas voorus küsitakse 30 erinevate valdkondade küsimust, mis antakse lauda 5 kaupa. Vastamisaeg igale plokile 7 minutit. Mälumängus võivad osaleda vabalt moodustunud 4-ja liikmelised võistkonnad Saku valla ja Kiili valla  asutustest, küladest või sõpruskondadest. Võitja selgub viimases voorus, parimaid autasustatakse.
Registreeri võistkond: maria.mand@sakuvald.ee
I voor 21. okt, Saku Küsimused
Vastused
Punktitabel
II voor 18. nov, Kiili Küsimused
Vastused
Punktitabel
III voor 16. dets, Saku Küsimused
Vastused
Punktitabel
IV voor jaanuar, Kiili Küsimused
Vastused
Punktitabel
V voor, Saku Küsimused
Vastused
Punktitabel

mälumängu karikas 2019             võitjad: Üksnurme võiskond                 üldine melu Kiisa Rahvamaja saalis