SAKU VALLA KULTUURIKESKUS

 

RUTIINIST VÄLJA!         

                                                                

 

 
                                                  

                                           

Eesti English Русский
esimesed ringitunnid 16. septembrist
 

käsitöö ja meisterdamine

SIRLE REIU, käsitööringide juhendaja
tel. 55603475      sirlereiu@gmail.com    

Lõpetanud Tallinna Ülikoolis bakalaureuse- ja magistriõppe kunstiõpetaja ja käsitöö/kodunduse õpetaja erialal. On lõpetanud IV Tehnikakooli laste- ja naiste ülerõivaste rätsepa  erialal ning õppinud rõivaste konstrueerimist. Töötanud kunstnikuna ja moekunstnikuna rõivaid tootvates firmades. Aidanud organiseerida ning osavõtnud erinevatest kunsti ja käsitööga seotud projektidest.

Käsitöö- ja meisterdamisering
Läbi käeliste ja mänguliste tegevuste  arenevad lapse erinevad meeled, fantaasia, loovus ja oskused. Valmivad omanäolised mänguasjad, ehted, karbid, kaardid ja palju muud. Kasutame erinevaid materjale: savi, kangast, vilti, lõnga, pärleid, nööpe, paberit jpm. Õpime erinevaid käsitööoskusi ja õmbleme nii käsitsi kui õmblusmasinaga. Asjalikus, sõbralikus ja rõõmsas õhkkonnas valmivad isikupärased esemed. Vildime, tikime, heegeldame, meisterdame karpe, pildiraame jms. Saame teadmisi erinevatest materjalidest, taaskasutuse imelistest võimalustest. Valmistame tähtpäevadeks lihtsamaid toite ja omandame teadmisi etiketist.
Moejoonistamine- ja õmblemine
Algajad. Õpime tundma erinevaid moestiile, proovime kätt moefiguuride joonistamisega, kasutame erinevaid tehnikaid ja materjale. Kujundame erinevaid fantaasiarikkaid rõivakomplekte. Tutvume värvide ja kangaste sobivusega. Valmistame taaskasutusmaterjalidest jm väiksemaid aksessuaare ja esemeid.

Edasijõudnud. Õpime põhjalikumalt tundma moeajalugu antiikajast tänapäevani. Kujundame ja joonistame vastavalt teemadele ja ajastutele fantaasiarikkaid rõivaid. Arendame edasi moefiguuride joonistamist. Disainime iseendale suvise moekollektsiooni, mille õmblemisel õpime juurde vajalikke oskusi

   

SAKU HUVIKESKUSE SÕBRAD