RUTIINIST VÄLJA!   

                                             

Eesti English Русский


 

käsitöö ja meisterdamine

SIRLE REIU, käsitööringide juhendaja
tel. 55603475      sirlereiu@gmail.com    

Lõpetas Tallinna Ülikoolis magistriõppe  käsitöö ja kodunduse õpetaja eriala.Talle on omistatud kunstiõpetaja bakalaureuse kraad. On lõpetanud IV.Tehnikakoolis laste- ja naiste ülerõivaste rätsepa  eriala ning õppinud rõivaste konstrueerimist. Töötanud kunstnikuna ja moekunstnikuna rõivaid tootvates firmades.

Käsitöö- ja meisterdamisering, juh Sirle Reiu
Läbi käeliste ja mänguliste tegevuste  arenevad lapse erinevad meeled, fantaasia, loovus ja oskused. Valmivad omanäolised mänguasjad, ehted, karbid, kaardid ja palju muud. Kasutame erinevaid materjale: savi, kangast, vilti, lõnga, pärleid, nööpe, paberit jpm. Õpime erinevaid käsitööoskusi ja õmbleme nii käsitsi kui õmblusmasinaga. Asjalikus, sõbralikus ja rõõmsas õhkkonnas valmivad isikupärased esemed. Teeme siidimaali, vildime, tikime, heegeldame, meisterdame karpe, pildiraame jms. Saame teadmisi erinevatest materjalidest, taaskasutuse imelistest võimalustest. Valmistame tähtpäevadeks lihtsamaid toite ja omandame teadmisi etiketist.
Moejoonistamine- ja õmblemine, juh Sirle Reiu
Algajad. Õpime tundma erinevaid moestiile, proovime kätt moefiguuride joonistamisega, kasutame erinevaid tehnikaid ja materjale. Kujundame erinevaid fantaasiarikkaid rõivakomplekte. Tutvume värvide ja kangaste sobivusega. Valmistame taaskasutusmaterjalidest jm väiksemaid aksessuaare ja esemeid.

Edasijõudnud. Õpime põhjalikumalt tundma moeajalugu antiikajast tänapäevani. Kujundame ja joonistame vastavalt teemadele ja ajastutele fantaasiarikkaid rõivaid. Arendame edasi moefiguuride joonistamist. Disainime iseendale suvise moekollektsiooni, mille õmblemisel õpime juurde vajalikke oskusi

  

SAKU HUVIKESKUSE SÕBRAD